Porady

Parametry opon

Opony do wózków widłowych posiadają wiele parametrów oraz symboli w swoich nazwach. W tym poradniku zamieszczamy praktycznie wszystkie używane skróty i oznaczenia oraz opisujemy ich znaczenie.

Czytaj dalej...

Opaski superelastyczne do wózków widłowych

Wśród ogumienia przeznaczonego do wózków widłowych znajdziesz u nas również opaski superelastyczne. Opaski superelastyczne (amortyzujące), czasami nazywane też bieżnikami do widlaków, są bardzo trwałym rozwiązaniem w eksploatacji wózków widłowych.

Czytaj dalej...

Pierścienie uszczelniające TSR

System TSR (Tubeless Sealing Ring) umożliwia zamontowanie bezdętkowych opon przemysłowych na standardowych obręczach pojazdów przemysłowych.

Czytaj dalej...

Montaż opon do wózków widłowych

Opony do wózków widłowych występują w różnych wersjach, różnią się sposobem montażu na feldze wózka.

Czytaj dalej...

Rodzaje bieżników opon do wózków widłowych

Bieżniki opon do wózków widłowych mogą występować w wersji czarnej lub w wersji niebrudzącej (białej, szarej, kremowej).

Dodatkowo producenci oferują opony coraz to bardziej dostosowane do wymaganego zadania, dlatego też opony występują w dodatkowych konfiguracjach.

Czytaj dalej...

Jak odczytać rozmiar opon do wózków widłowych?

Rozmiary opon i opasek do wózków widłowych są przedstawiane w kilku różnych zapisach.

Istnieją zapisy calowe oraz metryczno-calowe. W tym poradniku przedstawiamy jak odczytywać rozmiary opon stosowane przez producentów.

Czytaj dalej...

Opona pneumatyczna, a superelastyczna

Opona pneumatyczna to opona, która po nałożeniu na felgę zostaje napełniona powietrzem. Opona ta nie jest w całości "wylana" z gumy, jej wnętrze jest puste, aby właśnie powietrze mogło ją wypełnić.

Opony superelastyczne są w całości zbudowane (wylane) z gumy. Za amortyzację odpowiada guma, a przypadku opony pneumatycznej powietrze. Prowadzi to do największej zalety opon superelastycznych - nie da się ich przebić.

Czytaj dalej...

Opona diagonalna czy radialna?

Wśród nowoczesnych gumowych konstrukcji są opony na tereny sypkie, grząskie czy powierzchnie utwardzone do ciągników rolniczych, maszyn przemysłowych, samochodów ciężarowych oraz osobowych z napędem na dwie lub jedną oś, pneumatyczne i superelastyczne. Jednym słowem wybór jest gigantyczny i każdy znajdzie coś odpowiedniego do warunków w których się porusza. Jednak mimo pogrupowanych produktów w wypadku ciągników i maszyn przemysłowych wybór jest rzeczywiście trudny. Dlatego ważne jest aby poznać różnice między oponami diagonalnymi, a radialnymi

Czytaj dalej...